NASI TERAPEUCI
Justyna Karpińska
Jest psychologiem w trakcie szkolenia terapeutycznego (CBT EDU). Doświadczenie kliniczne zdobywała podczas stażu na oddziale dziennym dla osób z doświadczeniem psychozy w Szpitalu Wolskim, a także stażu w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.

Kurs hipoterapii, organizowany przez PTHip, ukończyła w maju 2015 r,  wcześniej (ok. 2 lata) uczestniczyła w zajęciach hipoterapii jako wolontariuszka. Od roku 2014 związana z Fundacją Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Hipoterapia. W Helenowie pracuje od września 2016 roku.
.
Ewa Kucińska
psycholog, hipoterapeuta, terapeuta SI i muzykoterapeuta,
w ośrodku hipoterapii w Centrum Rehabilitacji Edukacji i Opieki od 2004 roku.
Klaudia Kurzawska
Hipoterapeutka, studentka zootechniki.

Do ośrodka hipoterapii trafiłam w 2011 roku w ramach praktyk studenckich. Zaraz po praktykach rozpoczęłam pracę jako asystent hipoterapeuty.
Zafascynowało mnie, że ta  forma zajęć daje dzieciom tyle pozytywnej energii, radości, satysfakcji, oraz w przyjemny sposób pomaga zmagać się z codziennymi trudnościami. Ukończyłam kurs hipoterapii, aby móc ułatwiać im czerpanie korzyści jakie daje kontakt z koniem.

Prywatnie, bardzo lubię podróże, dalekie, ale również te bliższe. Książki, szczególnie o odległych kulturach. Wycieczki górskie, najlepiej po Tatrach. A ostatnio, na nowo odkrywam uroki Beskidzkich szlaków z końskiego grzbietu.
Dorota Brzeska
Podstawowa wiedzę z zakresu fizjoterapii zdobyłam dzięki ukończeniu studiów na wydziale Rehabilitacji Ruchowej warszawskiego AWF -u. Po ukończeniu uczelni stale się rozwijam zdobywając doświadczenie podczas mojej codziennej pracy oraz szkoląc się na interesujących mnie kursach doskonalących.
Ukończyłam wiele z nich w tym kursy PNF (podstawowy, rozwijający, w pediatrii), jestem specjalistą z zakresu terapii Integracji Sensorycznej, masażu Schantali, Kinezjotapingu, Funkcjonalnej Indywidualnej Terapii Skolioz oraz Hipoterapii.
Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą co sprawia mi ogromna przyjemność.
Oprócz wiedzy merytorycznej inspirację i energię do pracy czerpię z fascynujących mnie aktywności jak joga i jazda konna. Lubię rozmawiać i słuchać innych. 
Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, instruktorem jazdy konnej, miłośniczką muzyki.
Interesują mnie zagadnienia związane z radością życia, wierzę, że praca nad ciałem i umysłem daje satysfakcjonujące rezultaty.
Agata Nowakowska
Psychologii, psycholog dziecięcy, hipoterpeuta.
Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z problemami szkolnymi, zaburzeniami rozwojowymi, zaburzeniami zachowania, zaburzenia emocjonalnymi, ADHD, zespołem Aspergera, Autyzmem, FAS, dziećmi i młodzieżą z MPD.

Wykształcenie z zakresu psychologii i psychoterapii, uzupełniam dzięki licznym kursom i szkoleniom min.: podyplomowe studia na Uniwersytecie Warszawskim z "Diagnozy klinicznej dziecka i jego rodziny", III stopniowy kurs terapii behawioralnej organizowane przez Polskie Towarzystwo Terapii Behawioralnej oddział Association for Behavior Analysis International, MAKATON- alternatywna forma komunikacji, szkolenie z testów projekcyjnych, jak również kurs z bajkoterapii klinicznej i wiele innych.

Doświadczenie zdobywam w Centrum Rehabilitacji Edukacji i Opieki TPD "Helenów" w Warszawie, Warszawskie Hospicjum dla  Dzieci, 
staż  w Wojewódzkim Samodzielnym Psychiatrycznym Zespole Publicznym Zakładów Opieki Zdrowotnej  Szpital Tworkowski.
Magdalena Szczęsna
mgr fizjoterapii, terapeuta SI IIst. hipoterapeuta, PNF - podstawowy
ukończone Medyczne Studium Zawodowe w Konstancinie Jeziorna, studia licencjackie ukończone w Wyższej Szkole Rehabilitacji oraz magisterskie w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie na wydziale fizjoterapii. Kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej ze Specjalnością Hipoterapia ukończony w 2004 w Polskim Towarzystwie Hipoterapeutycznym w Warszawie. Od 2004 roku czynny hipoterapeuta w ośrodku Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym HIPOTERAPIA oraz kierownik kursów hipoterapeutycznych w Oddziale Warszawskim Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego (do końca 2014r). Współautor warsztatów hipoterapeutycznych oraz artykułu "Jakich  ćwiczeń na koniu unikać i dlaczego" - (Przegląd Hipoterapeutyczny) Uczestnik wielu kursów doskonalących z zakresu fizjoterapii.Od listopada 2013 roku fizjoterapeuta w przedszkolu specjalnym w Helenowie.
Marta Jarzębowska
mgr Geografii Fizycznej na UW
Hipoterapeuta od 2008 roku
Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna od 2005 roku
Konno jeżdżę od 16 lat
Prowadzę też treningi paraujeżdżeniowe i olimpiad specjalnych (1 miejsce zawodniczki na ogólnopolskim mitingu w Kwidzyniu)

Prywatnie: poza jazdą konną uprawiam różne formy fitnessu (jestem instruktorem fitness, ale nie praktykującym jak na razie)
Moja pasja to podróże z plecakiem i mapą byłam m in. na Filipinach, w Indonezji, na Karaibach, na Islandii
Lubię czytać książki: podróżnicze, biograficzne, kryminały i wiele innych
Pierwsza praca z hipo: KJ Kuclandia, potem i nadal HIPPOLAND
w czerwcu mam egzamin na Terapeutę Zajęciowego
HIPOTERAPIA