CENTRUM  REHABILITACJI, EDUKACJI 
I  OPIEKI  TPD  "HELENÓW"
Wolontariusze z fundacji AVE
W 2016 roku we wrześniu przyjechały do nas aby wspierać naszą pracę cztery wolontariuszki: Anita  Chang
z Tajwaniu, Jaquline Pfeffer  z Niemiec, Simona Raimondi z Włoch i Luciana Feijó Caetani z Brazylii
Anita  przyjechała do nas z Tajwanu. W przeszłości miała już za sobą doświadczenia wolontariackie, pracowała w domu opieki w Wielkiej Brytanii przez rok.
Do nas przyjechała na 3 miesiące. Anita pracowała głównie na hipoterapii i w klubie absolwenta. Była bardzo zaangażowana w pracę , ciekawiła ją kultura i zwyczaje w Polsce.
Duże wrażenie zrobił na niej padający śnieg, w ostatni dzień pobytu ulepiła bałwana.
Jaquline pochodzi z Niemiec z miasta Zwingenberg, mówi po Polsku, gdyż jej mama jest polką a jej babcia mieszka  nadal w Polsce.
Jaquliene przyjechała do nas na 8 miesięcy. Pomaga na hipoterapii, w Klubie Absolwenta i w Internacie. Jaquline dużo czasu spędza z młodzieżą w Internacie, pomaga w lekcjach, rozmawia, wyjeżdża na wycieczki. Bardzo lubi to robić, chętnie też pomaga na hipoterapii opiekując się zwierzętami  i pomagając w zajęciach.

Simona  urodziła się na Sycylii a obecnie mieszka w Ferarze. Przyjechała do nas na 8 miesięcy. Simona we Włoszech skończyła studia muzyczne, jest pianistką i muzykoterapeutą.  We Włoszech pracowała też w szpitalu jako muzykoterapeuta z chorymi na alzheimera.
Simona uwielbia grać i w każdej chwili stara się to robić, także muzykując z innymi muzykami z Helenowa. Na co dzień pomaga w zajęciach muzykoterapii oraz na hipoterapii  a także w Klubie Absolwenta pomagając przy zajęciach arteterapii.
Luciana przyjechała do nas  na 3 miesiące z Brazylii. Z wykształcenia jest psychologiem. Luciana pracowała w PPS,w przedszkolu, Klubie Absolwenta i na hipoterapii. Bardzo lubiła pomagać w Klubie absolwenta i w przedszkolu. Na Lucianie duże wrażenie robił śnieg i zimno, za którym tęskni teraz będąc w gorącej Brazylii