Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna TPD

Jako Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna TPD od wielu lat specjalizujemy się w diagnozie oraz terapii dzieci ze sprzężeniami niepełnosprawności i autyzmem. W ten sposób oferujemy rodzicom i podopiecznym na terenie Warszawy wczesne wspomaganie rozwoju, przeprowadzając między innymi konsultacje lub badania. Naszą placówkę cechuje pełna rzetelność i profesjonalizm. Zatrudniamy dużą ilość specjalistów, takich jak pedagodzy, logopedzi, psychologowie, fizjoterapeuci czy też terapeuta integracji sensorycznej. Kompleksowe i odpowiednie podejście do dzieci sprawia, że każde z nich otrzymuje odpowiednią pomoc, wsparcie i przestrzeń do indywidualnego rozwoju.

Nasza oferta

Badanie w kierunku spektrum autyzmu

Badanie w kierunku spektrum autyzmu przeprowadzane przez zespół wykwalifikowanych specjalistów w Warszawie nie zawsze wygląda tak samo. Aby badanie autyzmu przyniosło właściwy wynik, w pierwszej kolejności należy poddać podopiecznego obserwacji oraz przeprowadzić wywiad z rodzicami i ekspertami z różnych dziedzin. Wówczas można dokładnie stwierdzić, jakie są przyczyny konkretnych zachowań i na tej podstawie pomagać najmłodszym.

Diagnoza dysleksji

Niektóre dzieci mają większe problemy, jeśli chodzi o naukę czytania, pisania czy też zapamiętywania. Aby wesprzeć rozwój swojej pociechy w odpowiednich dla dziecka warunkach społeczno-kulturowych, warto przeprowadzić analizę zachowania pod okiem naszych specjalistów w Warszawie. Wówczas może okazać się, że diagnoza dysleksji stanie się kluczowym elementem, który należy wziąć pod uwagę, wychowując dziecko, zmagające się z takimi trudnościami.

Wczesne wspomaganie rozwoju

WWRD, czyli wczesne wspomaganie rozwoju dziecka to bezpłatna pomoc w formie zajęć dla dzieci z trudnościami rozwojowymi, zmagającymi się z autyzmem, dysleksją oraz innymi problemami, od momentu wykrycia niepełnosprawności aż do rozpoczęcia nauki w szkole. W ramach takich spotkań w Warszawie najmłodsi mają szansę uczestniczyć w rozmowach z pedagogiem, psychologiem logopedą czy też fizjoterapeutą, nabywając nowe umiejętności, dzięki rozpoznaniu ich własnych potrzeb edukacyjnych i terapeutycznych.

I wiele więcej!

Diagnoza dysleksji czy badanie w kierunku spektrum autyzmu to nie jest jedyna forma pomocy, którą oferuje nasza Psychologiczno-Pedagogiczna TPD. Nasz zespół pedagogów, logopedów, terapeutów oraz innych specjalistów zawsze służy pomocą oraz radą zarówno dzieciom, jak i rodzicom, aby zapewnić każdemu podopiecznemu odpowiednie wsparcie oraz rozwój. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem w celu ustalenia szczegółów dotyczących rozpoczęcia nauki, cenników oraz innych tematów, które mogą budzić u Państwa wątpliwości.