image
hl1

Badanie w kierunku spektrum autyzmu

Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną Helenów charakteryzuje wieloletnie doświadczenie w pomocy pacjentom. Zapewniamy Państwu wysokiej jakości usługi i wsparcie, oferując badanie w kierunku spektrum autyzmu. Stawiana przez nas diagnoza przeprowadzana jest przez zaufanych psychologów i służy jako wstęp do dalszych działań, które powinny zostać podjęte z współpracą zarówno rodziców jak i psychiatry. W przypadku problemów rozwojowych dziecka zapraszamy na konsultację z naszym psychologiem w celu ustalenia odpowiedniego planu działania. W przypadku pytań dotyczących rozwoju dziecka pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Przyczyny autyzmu

Autyzm jest skutkiem złożonego oddziaływania wielu czynników, dlatego nie istnieje jedna przyczyna, która wyjaśniałaby wszystkie związane z nim przypadki. Większość badań medycznych z tego zakresu wskazuje na zdecydowany wpływ genów i czynników środowiskowych, współdziałających ze sobą lub na występowanie zaburzeń w budowie oraz funkcjonowaniu mózgu. Punktem wspólnym, czyli grupą najczęściej występujących elementów wśród osób zmagających się z autyzmem, jest wpływ czynników biologicznych i neurologicznych, a dopiero w dalszej kolejności środowisko. Biorąc więc pod uwagę to, jak diagnoza autyzmu okazuje się skomplikowana, warto zdecydować się na konsultacje ze specjalistą w Poradni Helenów.

Jakie są objawy autyzmu

Badania w kierunku spektrum autyzmu realizowane w Poradni Helenów polegają na obserwacji zachowania i umiejętności dziecka na danym etapie rozwoju. Szczególną uwagę zwracamy na trudności w nawiązywaniu relacji z innymi, ograniczone umiejętności komunikacyjne oraz występowanie powtarzalnych zachowań.

  • trudności w nawiązywaniu relacji z innymi przez ograniczone umiejętności komunikacyjne,
  • występowanie wielu powtarzalnych zachowań (wyrobienie rutyny, brak chęci zmian).