AKTUALNOŚCI
Zimą też może być pięknie!
Mimo, że wszyscy z radością witamy słoneczną wiosnę za oknem,
zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z naszej pracy zimą. >>>

FOTO: Grzegorz Hartfiel, Witold Kudriawcew
Jubileusz 10-lecia hipoterapii "Helenów"
W dniu 21.05 na terenie hipoterapii oraz CREiO TPD "Helenów" odbył się Jubileusz 10 - lecia ośrodka. Impreza bardzo się udała, pogoda i zaproszeni goście dopisali. Było tłoczno i radośnie. Wszystkie pokazy wzbudziły wiele emocji i podziwu. Zawodnicy z dużym zaangażowaniem brali udział w konkurencjach tor przeszkód i ujeżdżenia a publiczność mocno im dopingowała.

Zwycięzcy zawodnicy zostali nagrodzeni na dużej scenie, gdzie miało miejsce rozdanie wspaniałych nagród Loterii Fantowej. Cała publiczność odśpiewała obchodzącemu w tym roku 24 urodziny Kindżałowi sto lat, któremu wręczono z tej okazji przepiękny tort z marchewek.

Na scenie oprócz podziękowań dla sponsorów miała też miejsce prezentacja multimedialna dorobku życia terapeutycznego Kindżała oraz film promujący działalność ośrodka hipoterapii "Helenów", powstały dzięki wparciu finansowemu Dzielnicy Wawer.

Atmosfera na całej uroczystości była znakomita  i mamy nadzieję, że wszyscy obecni dobrze się bawili.

Jeżeli chcecie zobaczyć jak było zapraszamy do naszej galerii.
                 Mamy nowego konia - Daktyla!

Od początku lipca mamy nowego członka naszego zespołu terapeutycznego.
Nazywa się Daktyl i zastąpi w pracy kochanego Iryska, który trafił w dobre ręce na zasłużony odpoczynek.

Daktyla kupiliśmy dzięki wsparciu firmy EPCOS Polska Sp. z o.o., która przekazała większość sumy potrzebnej do kupna nowego konia za co
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Daktyl ma 8 lat, jest hucułem maści karo-srokatej i przemiłym usposobieniu.
Mamy nadzieję, że sprawdzi się w pracy. Trzymajcie kciuki!
W dniu 28.10.2013 ośrodek Hipoterapii Helenów oraz CREiO TPD Helenów odwiedziła delegacja hipoterapeutów i instruktorów z Armenii oraz Gruzji w towarzystwie Pana Mariana Jaroszewskiego członka Zarządu PTHIP.
Dnia 16.11.2013 r w stajni Helenów obchodziliśmy Hubertusa czyli święto myśliwych, leśników i jeźdźców. Mimo chłodnego popołudnia  emocje i gorąca herbata rozgrzewały wszystkich gości.

Pierwsza konkurencja jeździecka przeznaczona była dla najmłodszych. Wszystkie dzieci dzielnie pokonywały skomplikowany tor przeszkód podczas którego musiały wykazać się gibkością celnością i opanowaniem. Każdy przejazd nagradzany był wielkimi brawami a sędziowie bacznie patrzyli na precyzje wykonywanych zadań.

Aby nabrać sił do kolejnych konkurencji  uczestnicy Hubertusa , po zakończeniu przejazdu dzieci, posilali się wspaniałym ciastem drożdżowym i rozgrzewali przy płomieniach ogniska.
Kolejni zawodnicy z nie mniejszymi emocjami brali udział w konkurencji ujeżdżenia. Sędziowie skrupulatnie liczyli punkty. Po zakończonych przejazdach i naradach sędziowskich rozdane zostały medale, dyplomy i nagrody dla zawodników startujących w torze przeszkód i ujeżdżeniu. Atmosfera była bardzo podniosła a zwycięzcy jeźdźcy dumnie prezentowali swoje medale. Wszyscy uczestnicy zostali uwiecznieni na wspólnej fotografii po czym zasiedli przy gorącym bigosie i kiełbaskach.
Nadeszła kolej na gonitwę. Zaczęło się już ściemniać ale nie zniechęciło to gotowych do stoczenia walki jeźdźców. Po małej rozgrzewce w lesie wbiegli na łakę, a oczom ich ukazał się wyłaniający z lasu jeździec na Koralu. Rozpoczął się pościg. Wszystkich zaskoczyła dynamika i duma Korala, który poważnie podszedł do zadania i dzielnie uciekał przed goniącymi. Zwycięzcą gonitwy okazała się Ewa  Dobrucka, właścicielka konia Tina.  Nie był to jednak koniec gonitwy bo nagle okazało się że jest drugi lis tu również najszybsza była Ewa.

Po tych emocjach nadszedł czas na odpoczynek i  relaks przy ognisku. Zadowoleni z dnia pełnego wrażeń uczestnicy chętnie śpiewali , a przygrywał im na gitarze nasz hiszpański wolontariusz  Adrian.

Wiosenne zmiany na hipoterapii!

Wraz z nadejściem wiosny  coraz większym zainteresowaniem cieszą się zajęcia  jazdy konnej i hipoterapii. W związku z tym powitaliśmy w naszym hipoterapeutycznym gronie nowego pracownika Małgosie Kołkowicz . Małgosia wspierać nas będzie w  prowadzeniu hipoterapii w soboty, a także przy realizacji nowego projektu "Równy start w przyszłość" . Dzięki  temu projektowi z  bezpłatnych zajęć hipoterapii będą  mogli  korzystać  uczniowie z Zespołu  Szkół  nr. 2  w Sulejówku. Projekt  realizowany jest  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.  Bardzo cieszymy się z udziału w tej nowej inicjatywnie!

Dodatkowo energicznie ruszyliśmy  z nauką jazdy konnej wraz z nową instruktorką jeździectwa Julią Rutkowską . Zajęcia odbywają się w środy i niedziele. Serdecznie zapraszamy!
Z wielką radością oznajmiamy, że 5.06.2014 zawitał do nas nowy cudowny koń Runmagedon rasa Małopolska ur. 20. 06. 2004r.,
jest to spokojny, bardzo przyjacielski wałaszek.
Runmagedon został zakupiony dzięki wsparciu
Fundacji LOTTO Milion Marzeń.
DZIĘKUJEMY!!
14.05.2014 na terenie naszej stajni i Ośrodka CREiO TPD " Helenów" odbył się dzień sportu i rekreacji. W "końskich" zawodach starowało ponad 60 jeźdźców, brali oni udział w takich konkurencjach jak : tor przeszkód- dwa poziomy trudności, ujeżdżenie, konkurs wiedzy o koniu. Jak również nasi podopieczni z pomocą pracowników hipoterapii zaprezentowali pokaz w strojach z różnych epok.

Gratulujemy wygranym i zapraszamy za rok!!!
Fundacja BGK wspiera TPD Helenów.

BARDZO ZA TO DZIĘKUJEMY!!!!!!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu.

Mamy już konie bardzo wysokie, chude i grube, karuski, kasztany i gniade.

Do tego ciekawego stada brakowało nam tylko kucyka, którego mogłyby czyścić dzieci na wózkach, dosiadać najmłodsi, prowadzić na uwiązie i dopieszczać.
Dnia 08.03.2016r. przyjechał do nas Karmelek. Srokaty, siedmioletni kucyk szetlandzki. Zakup kucyka wsparła niezawodna Fundacja Lotto Milion Marzeń. Kolejny raz BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Karmel jest sympatyczny, spokojny i ładny. Świetnie radzi sobie z dużymi końmi w stadzie, jak dotąd nie sprawia żadnych problemów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy go jeszcze nie znają!
Odwiedziła nas Fundacja Świętego Andrzeja, która przekazała w ręce dzieci gigantyczny czek na sumę 60.000zł!!!!!.

Pieniądze wykorzystamy na budowę tak długo wyczekiwanej hali; by niezależnie od pogody móc prowadzić zajęcia z hipoterapii.

Nasi uczniowie - jeźdźcy w podziękowaniu zrobili wyjątkowy pokaz kadryla na koniach.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy!
W roku 2017/2018 nasza pracę w Helenowie wspierają  trzej zagraniczni wolontariusze: Ilaria z Włoch i Jenifer z Niemiec , które przyjechały na 9 miesięcy w ramach  projektu EVS  (European Voluntary Service) oraz Stefan z Kostaryki , który będzie z nami rok, w ramach ICYE (International Cultural Youth Exchange) .
HIPOTERAPIA