AKTUALNOŚCI
Zimą też może być pięknie!
Mimo, że wszyscy z radością witamy słoneczną wiosnę za oknem,
zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z naszej pracy zimą. >>>

FOTO: Grzegorz Hartfiel, Witold Kudriawcew
Wiosenne zmiany na hipoterapii!

Wraz z nadejściem wiosny  coraz większym zainteresowaniem cieszą się zajęcia  jazdy konnej i hipoterapii. W związku z tym powitaliśmy w naszym hipoterapeutycznym gronie nowego pracownika Małgosie Kołkowicz . Małgosia wspierać nas będzie w  prowadzeniu hipoterapii w soboty, a także przy realizacji nowego projektu "Równy start w przyszłość" . Dzięki  temu projektowi z  bezpłatnych zajęć hipoterapii będą  mogli  korzystać  uczniowie z Zespołu  Szkół  nr. 2  w Sulejówku. Projekt  realizowany jest  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.  Bardzo cieszymy się z udziału w tej nowej inicjatywnie!

Dodatkowo energicznie ruszyliśmy  z nauką jazdy konnej wraz z nową instruktorką jeździectwa Julią Rutkowską . Zajęcia odbywają się w środy i niedziele. Serdecznie zapraszamy!
Z wielką radością oznajmiamy, że 5.06.2014 zawitał do nas nowy cudowny koń Runmagedon rasa Małopolska ur. 20. 06. 2004r.,
jest to spokojny, bardzo przyjacielski wałaszek.
Runmagedon został zakupiony dzięki wsparciu
Fundacji LOTTO Milion Marzeń.
DZIĘKUJEMY!!
14.05.2014 na terenie naszej stajni i Ośrodka CREiO TPD " Helenów" odbył się dzień sportu i rekreacji. W "końskich" zawodach starowało ponad 60 jeźdźców, brali oni udział w takich konkurencjach jak : tor przeszkód- dwa poziomy trudności, ujeżdżenie, konkurs wiedzy o koniu. Jak również nasi podopieczni z pomocą pracowników hipoterapii zaprezentowali pokaz w strojach z różnych epok.

Gratulujemy wygranym i zapraszamy za rok!!!
Fundacja BGK wspiera TPD Helenów.

BARDZO ZA TO DZIĘKUJEMY!!!!!!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu.

Mamy już konie bardzo wysokie, chude i grube, karuski, kasztany i gniade.

Do tego ciekawego stada brakowało nam tylko kucyka, którego mogłyby czyścić dzieci na wózkach, dosiadać najmłodsi, prowadzić na uwiązie i dopieszczać.
Dnia 08.03.2016r. przyjechał do nas Karmelek. Srokaty, siedmioletni kucyk szetlandzki. Zakup kucyka wsparła niezawodna Fundacja Lotto Milion Marzeń. Kolejny raz BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Karmel jest sympatyczny, spokojny i ładny. Świetnie radzi sobie z dużymi końmi w stadzie, jak dotąd nie sprawia żadnych problemów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy go jeszcze nie znają!
Odwiedziła nas Fundacja Świętego Andrzeja, która przekazała w ręce dzieci gigantyczny czek na sumę 60.000zł!!!!!.

Pieniądze wykorzystamy na budowę tak długo wyczekiwanej hali; by niezależnie od pogody móc prowadzić zajęcia z hipoterapii.

Nasi uczniowie - jeźdźcy w podziękowaniu zrobili wyjątkowy pokaz kadryla na koniach.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy!
W roku 2021/2022 pracę na hipoterapii wspierają wolontariuszki Julia z Niemiec i Madeline z Francji, które przyjechały na 9 miesięcy w ramach  projektu EVS  (European Voluntary Service)    więcej>>>>>>>>
OŚRODEK HIPOTERAPII W HELENOWIE
Film pokazuje naszą pracę zimą w deszczowy i wietrzny dzień.

Dzięki hali ufundowanej przez Fundację Świętego Andrzeja możemy prowadzić terapię niezależnie od pogody.

Autorami filmu są uczniowie ISLO Bednarska w Warszawie.

W filmie wypowiadają sie uczniowie naszej szkoły: Kacper Korpas, Gabrysia Miszta, wolontariuszka Ola Mirosz oraz instruktorka hipoterapii Ewa Kucińska.
HIPOTERAPIA