NASI TERAPEUCI
Aneta Jastrzębska-Hek
dołączyła do zespołu w 2018 roku. Od 26 lat jeździ konno i jest miłośniczką naturalnych metod pracy z koniem. Pasję i pomysły do zajęć hipoterapii wielokrotnie czerpie od swoich trzech synów. Duży nacisk kładzie na relację z pacjentem i wzajemny szacunek.
.
Ewa Kucińska
Czy wyobrażacie sobie piękniejsze miejsce na pracę?:) to tutaj, wśród przyrody, zwierząt
i wspaniałych ludzi realizuje moje zawodowe cele jako hipoterapeuta, psycholog , muzykoterapeuta.

Praca z dziećmi inspiruje i dodaje energii, zwierzęta uczą empatii i wrażliwości a otaczający las wycisza i relaksuje.
Klaudia Kurzawska
Klaudia o sobie: Konie są wdzięcznymi pomocnikami w pracy z dziećmi. W naturalny sposób uczą odpowiedzialności i pomagają przezwyciężyć lęk. Wspomagają fizjoterapię, skutecznie potrafią rozluźnić atmosferę i wywołać uśmiech. Są odskocznią od często poważnych problemów.

Każdego dnia widzę, jak wiele daje dzieciom obcowanie z tymi pięknymi zwierzętami. Jako hipoterapeuta pomagam im się spotkać, co daje mi także dużo radości.

Dorota Tarchalska
fizjoterapeuta, hipoterapeuta, instruktor jazdy konnej.

Prowadząc fizjoterapię na koniu mam możliwość zrealizowania moich zawodowych ambicji i życiowych pasji. W pracy wykorzystuję wiedzę z wielu kursów, szkoleń oraz lat doświadczeń.

Jestem terapeutą metody NDT Bobath, MEDEK, SI, PNF i terapii skolioz FITS.
Moim celem jest zbudowanie w dziecku motywacji do aktywnego uczestnictwa w zajęciach oraz radości z kontaktu z koniem.
jest jedną z osób które tworzyły hipoterapię w Helenowie w 2003roku.
Agata Nowakowska-Pawełek
Hipoterapeutka, od 2018 członek Zarządu PTHip Oddziału Warszawskiego

Psycholog, Psychoterapeuta pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzinami w nurcie psychodynamicznym.

Moim zdaniem hipoterapia, to niesamowita forma rehabitacji, która łączy dwa aspekty ciało i umysł.

Świetnie wycisza, relaksuje a zarazem mobilizuje mięśnie do wysiłku. Konie uczą cierpliwości, wytrzymałości i oddają tyle uczucia ile im damy.

Marta Jarzębowska
terapeuta zajęciowy, terapeuta SI, terapeuta ręki, instruktor fitness.

Jako hipoterapeuta i instruktor jazdy konnej mogę łączyć pasję i pracę. W pracy z ludźmi i końmi każdy dzień jest inny, dzięki czemu jest to ekscytujące i stale wzbogaca mnie o nowe doświadczenia.

Otoczenie przyrody dodaje mi energii na każdy kolejny dzień. od 2018 członek Zarządu PTHip Oddziału Warszawskiego Psycholog
Karolina Kuczmarska-Bebko
Jako mała dziewczynka nauczyłam się jeździć konno oraz pomagać przy zajęciach hipoterapii. Ukończyłam Technikum Hodowli Koni w Piasecznie.

Od 2004r. prowadzę jazdy konne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz jazdy dla osób niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie oraz asystuję przy zajęciach hipoterapii. Lubię konie oraz psy.

Katarzyna Trzos
z wykształcenia jestem socjologiem z praktyki pedagogiem (mam troje dzieci) a z zamiłowania instruktorem jazdy konnej i hipoterapeutą. Dzięki własnym dzieciom odkryłam, że połączenie dziecięcej ciekawości świata i aktywności z siłą i pięknem koni stwarza niepowtarzalną okazję dla dzieci do rozwoju!

Pracując jako hipoterapeuta utwierdzam się w tym przekonaniu. Cieszy mnie, gdy towarzyszę dzieciom w odkrywaniu niezwykłego świata koni i gdy widzę ich radość i postępy. Do zespołu dołączyłam w wakacje 2018 roku.

Fizjoterapeuta i hipoterapeuta.
Przygoda z hipoterapią daje mi wiele możliwości do doświadczania kontaktu z drugim człowiekiem zwierzętami i naturą.

Dzielenia się pozytywnymi doznaniami z podopiecznymi i idąc za ich potrzebami realizowania ich w naturalnym środowisku i w przyjaznym otoczeniu.
Kinga Smorawińska
Psycholog, technik hodowca koni, hipoterapeuta PTHip od 2012 roku.

Odbyte szkolenia m.in. Terapia TUS, Kurs bazowy terapii behawioralnej.

Nacodzień prowadzi terapię indywidualną i grupową w Przedszkolu Specjalnym w Helenowie.

Prywatnie mama i miłośniczka gór z każdej perspektywy.

W pracy najważniejsza jest dla mnie relacja i wzbudzanie motywacji u dzieci do dalszego rozwoju. Hipoterapia to połączenie moich pasji, a jednocześnie wspaniała forma rehabilitacji
Róża Michalska
Anna Sikorska
Jestem fizjoterapeutą, terapeutą Integracji Sensorycznej i hipoterapeutą. Od 22 lat pracuję z dziećmi z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Uwielbiam uczyć się i dzielić się wiedzą. Moja przygoda z hipoterapią zaczęła się w 2007 roku i trwa do dziś.
Monika Zarzyńska
hipoterapeuta, instruktor jazdy konnej

Od zawsze kochałam dzieci i konie. Prowadząc hipoterapię mogę się podwójnie realizować. Moją pierwszą pacjentką była moja córka. Jestem przekonana, że hipoterapia ma wspaniały wpływ na sferę fizyczną i emocjonalną człowieka. Las jest miejscem, gdzie najlepiej odpoczywam - w Helenowie mamy komfort pracy z pacjentami w lesie, co jest dodatkowym atutem zajęć dla dzieci i dla mnie.
Julia Krzepicka
Z wykształcenia jestem pedagożką specjalną - terapeutką w przedszkolu specjalnym, hipoterapeutką oraz instruktorką jazdy konnej, z pasji pracuję też z samymi końmi oraz jestem domem tymczasowym dla kotów. Fascynuje mnie świat ludzi i zwierząt, możliwość uczenia się od siebie nawzajem z wrażliwością, szacunkiem i empatią. Konie są niesamowitymi nauczycielami i bardzo się cieszę, że razem z nimi mogę uczyć I rozwijać swoich podopiecznych.
HIPOTERAPIA