Klasa 4d wspólnie bawiła się na Sali Integracji Sensorycznej. Było zabawnie i pomysłowo.
Za nami kolejne spotkanie z higieną jamy ustnej. Było dużo użytecznej wiedzy oraz konkursy z nagrodami. Dziękujemy wychowankom za aktywny udział.
W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi nasi wychowankowie uczestniczyli w uroczystym tradycyjnym "jajeczku". Swoją obecnością zaszczycili nas wspaniali goście oraz sam Pan Dyrektor Zbigniew Drzewiecki. Było świątecznie, nastrojowo i smacznie. Nawet pojawił się zajączek. Wszystkim życzymy wszelkiej pomyślności.
Nasza młodzież uczestniczyła w kiermaszu wielkanocnym w Urzędzie Gminy Warszawa Wawer. Podczas zajęć manualnych młodzież ośrodka wykonała palmy wielkanocne.
Farbowanie jajek przez młodzież ośrodka na spotkanie wielkanocne. Przy tej okazji zostały omówione tradycje i zwyczaje świąteczne.
W dniu 21 marca w SOW odbyło się spotkanie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

Wychowankowie rozmawiali o symptomach wiosny i tworzyli plakaty o tematyce wiosennej a po skończonej pracy czekał na nich zdrowy poczęstunek w postaci owoców.
Kawiarenka uczciła Dzień Kobiet. Każda kobietka oprócz pyszności dostała czerwoną różyczkę.
W dniu 14 marca odbyło się Koło Higieniczne. Celem naszych zajęć był dalszy ciąg edukacji stomatologicznej.
Głównym tematem było nitkowanie zębów. ??Wychowankowie brali aktywny udział odpowiadając na konkursowe pytania. Dla zwycięzców były nagrody.
Koło Kosmiczne 3D  -  zapoznaliśmy się z prehistorycznymi gadami i mówiliśmy o meteorytach, które w postaci ciała stałego dotarły do powierzchni planety Ziemia. Następnie planowaliśmy rozmieszczenie zabudowy na naszej makiecie: Projekt Mars - Łazik Helenka.
13 lutego 2024 świętowaliśmy ostatni dzień karnawału. Motywem przewodnim imprezy były walentynki.
Oprócz zabawy tanecznej na wychowanków czekała fotobudka, poczta walentynkowa oraz słodki poczęstunek.
Podczas imprezy nasza młodzież przebrała się w piękne stroje postaci z bajek, filmów, piosenkarzy, zwierząt. W trakcie Balu towarzyszyła nam fajna muzyka i kolorowe światła. Nasza kuchnia helenowska zapewniła nam słodki poczęstunek i napoje. Na zakończenie Balu Karnawałowego wybraliśmy Króla i Królową Balu. Pozostali uczestnicy imprezy dostali pamiątkowe dyplomy. ZABAWA BYŁA SUPER
Podczas tegorocznych ferii zorganizowanych w SOW TPD Helenów wychowankowie mieli wiele atrakcji. Uczestniczyli w zajęciach na basenie, zajęciach na hipoterapii, spacerowali do Mini Zoo i zabawy na świeżym powietrzu. Mieli zapewnione gry i zabawy świetlicowe, zajęcia ceramiczne. Korzystali również z zajęć terapeutycznych prowadzonych przez NRZOZ. BYŁO NAPRAWDĘ FAJNIE I CIEKAWIE
Koło przyrodniczo-ogrodnicze rozpoczyna pracę związane już z wiosennymi roślinami. Poznaliśmy różnorodne nasiona. Przygotowaliśmy podłoże. Nasiona umieściliśmy w doniczkach do rozsad, do późniejszego pikowania. Sprawdzaliśmy strukturę ziemi do kwiatów. Podlaliśmy nasionka.
 
32 Finał  WOŚP już za nami. Udało nam się zebrać 1620 zł. Pieniążki zostały przekazane do sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy -  Wawerska Szkoła Realna. Za udział w akcji otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom. Dziękujemy wszystkim którzy dołożyli swoją cegiełkę na tak szczytny cel.
W ramach koła sportowego prowadzonego przez Pana Pawła Kubickiego podopieczni wspólnie stworzyli mini siłownię wykorzystując szafki na buty a następnie kształtowali siłę mięśni posturalnych przechodząc od ćwiczeń prostszych do trudniejszych . Ćwiczenia wykonywane przy muzyce trwające ponad 40 min dały oczekiwane rezultaty w postaci wzmocnienia podstawowych mięśni utrzymujących prawidłową postawę zatem trening skuteczny, efektywny i co najważniejsze prowadzony w pozytywnej atmosferze. Brawo WY!
Czerwona planeta Mars. Powierzchnia tej planety jest ruda, rdzawa, jakby skorodowana.
Poznaliśmy na czym polega zjawisko korozji i jakie czynniki ją wywołują. Korzystaliśmy z Internetu jako źródła wiedzy naukowej.
Dokarmiamy ptaki zimą. Sprawdziliśmy czy nie brakuje ptakom pokarmu, dosypaliśmy ziarenek do karmnika.
Pracownia ceramiczna działa bardzo intensywnie. Oj dzieje się tam dzieje. Ostatnio wychowankowie wykonywali świeczniki na walentynki.
Ciekawy pomysł na fajny i oryginalny prezent.
 
20 grudnia rozpoczęliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia uroczystością opłatkową. Dyrektor Zbigniew Drzewiecki bardzo gorąco przywitał zaproszonych gości i sponsorów. Wychowankowie SOW TPD Helenów zaprezentowali program słowno- muzyczny. Wszyscy zgromadzili się przy suto zastawionym stole. Nie zabrakło pysznych dań i ciast które własnoręcznie przyrządziły  Panie w kuchni. Odwiedził nas Mikołaj który dzięki naszym sponsorom w tym roku był wyjątkowo hojny. Wszyscy cieszyli się z otrzymanych prezentów. Hej kolęda, kolęda....
W okresie przedświątecznym odbyły się warsztaty plastyczne podczas których wspólnie przygotowywaliśmy ozdoby na Boże Narodzenie. Wszyscy aktywnie włączyli się do wspólnej pracy. Efekty były widoczne odrazu. Prace wyszły bardzo ładne. WSZYSTKIM GRUPOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
Na ostatnich zajęciach młodzież przygotowała świąteczny barszcz czerwony z uszkami.
Było przepysznie!
W miniony poniedziałek młodzież z SOW wraz z opiekunami wybrali się na kiermasz świąteczny do "Warszawskich Wodociągów". Wszystkie ozdoby zostały wykonane przez wychowanków i ich wychowawców. Ozdoby cieszyły się dużym powodzeniem. Zainteresowanym bardzo dziękujemy.
Podczas ostatnich zajęć przedświątecznych poznaliśmy kwiat związany ze świątecznymi dekoracjami, jego pochodzenie
i różnobarwne odmiany. To wilczomlecz nadobny, poisencja - kwiat popularnie zwany gwiazdą betlejemską.
Życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Koło kosmiczne 3D. Pozdrawiamy świątecznie, życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Na zajęciach przypomnieliśmy sobie funkcje programu Tinkercad. W czasie przerwy świątecznej młodzież może próbować zaprojektować pojazd kosmiczny. Korzystaliśmy z Internetu aby przygotować ciekawostkę nie z tej Ziemi - zredagował ją Adam.
Back
Next
WYDARZENIA