Grupa Teatralna pod kierunkiem Pani Magdy Jędrzejewskiej wystąpiła dwukrotnie ze swoim przedstawieniem pt.: "Dziób W Dziób". Sztuka w mądry i ciekawy sposób mówiła o tym jak bezsensowne i irracjonalne bywają niejednokrotnie zasady rządzące zamkniętą grupą i jak wartościowe może być otwarcie się na innych.

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/ 2022 już za nami. Po wielu miesiącach intensywnej nauki i pracy czas na odpoczynek i zasłużony relaks. Życzymy wszystkim udanych, słonecznych i pięknych wakacji. Ładujcie akumulatory na kolejny rok. Do zobaczenia we wrześniu.
Uroczyście i plenerowo obchodziliśmy w tym roku Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Naszej scenie występowali uczniowe z warszawskich szkół, Pałacu Młodzieży, SOW Helenów oraz Zespół Relax i ALE. Na zakończenie zagrał dla wszyskich dzieci Sławomir. Nie obyło się bez licznych atrakcji takich jak: dmuchańce, malowanie twarzy, foto budka, dogoterapia, loteria fantowa, wata cukrowa, popcorn, pieczone kiełbaski oraz chleb ze smalcem. Obejrzeliśmy akrobacje rowerowe w wykonaniu Piotra Bielaka. Cały dzień upłynął na super zabawie.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w wydarzenie.

Do zobaczenia za rok.
Wychowankowie brali udział w konkursie piosenki "Zielona Estrada". Zaprezentowali piękne utwory. Udało się zdobyć nagrody i wyróżnienia. Gratulujemy: Dominikowi, Klaudii, Dominice, Adamowi. Życzymy dalszych sukcesów na scenie
Święto konia w Helenowie. Wychowankowie uczestniczyli w zawodach na Hipoterapii. Gratulujemy przejazdów wszystkim uczestnikom tej imprezy
a szczególne brawa należą się wyróżnionym.
Udział w I zawodach dla osób niepełnosprawnych organizowanych w Helenowie przez NRZOZ we współpracy z AWF w Warszawie. Gościem honorowym była Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.
Uczestniczyliśmy w międzynarodowym turnieju piłki nożnej osób po amputacji AMP FUTBOL CUP 2022. Kibicujemy reprezentacji Polski,
świetnie się bawimy...
Jak co roku młodzież zdecydowała o poszczególnych tytułach i otrzymanych statuetkach. Poniżej prezentujemy otrzymane dyplomy
w poszczególnych kategoriach.
Dnia 23 i 25 maja odbyła się wycieczka na Lotnisko Chopina w Warszawie. Wychowankowie ośrodka zgłębili informację na temat funkcjonowania lotniska. Mieli możliwość zobaczyć symulator lotów na którym trenują piloci oraz miejsce gdzie szkolą się stewardessy.

Dowiedzieli się jak profesjonalnie przygotować się do podróży i spakować walizki. Odwiedzili hale odpraw, byli na tarasie widokowym skąd obserwowali jak startują i lądują samoloty. Niezapomnianym przeżyciem była wizyta w hangarze gdzie są naprawiane i serwisowane samoloty.

Wyjazd był radosnym przeżyciem dla młodzieży. A wszystko to dzięki wspaniałym ludziom. Pani Joanna Biała, Pan Piotr Pawelec, Pani Marta Biala i Pani Agnieszka Bujnowska - to oni sprawili, że wyjazd był możliwy.

Dziękujemy bardzo za profesjonalizm, wspaniałą atmosferę, niesamowite wrażenia.

DZIĘKUJEMY..
Dziś obchodziliśmy siedemnaste urodziny Dominiki , złożyliśmy życzenia, był przepyszny tort oraz dyskoteka..
Koło przyrodniczo-ogrodnicze - prace w ogrodzie: wypieliliśmy skrzynie z bratkami i tulipanami, dosadziliśmy pelargonie do skrzyń. Podlaliśmy rośliny w naszym ogrodzie. Posprzątaliśmy narzędzia i odstawiliśmy je do schowka.
Kawiarenka gościła w Pizza Radość - to nagroda dla wychowanków, którzy cały rok pracowali jako kelnerzy
Firma Panattoni o nas nie zapomina. Ostatnio obdarowała naszych wychowanków smacznymi słodyczami. Mniam ..Dziękujemy
W ostatnim czasie świętowaliśmy urodziny naszego kolegi Wiktora. Było słodkie co nie co i super zabawa przy karaoke.
Wycieczka na  "Eko Farmę -Żelechów". Dzięki Fundacji Poland 21C uczestniczyliśmy w sobotnim wydarzeniu " Solidarni z Ukrainą" - Mistrzostwa Polski w wędkowaniu na rzecz osób niepełnosprawnych. Oglądaliśmy występy artystów z Koła w Rykach oraz zobaczyliśmy pokaz akacji ratunkowej Straży Pożarnej. Cały dzień spędziliśmy aktywnie podczas zabaw ruchowych na świeżym powietrzu i wspólnie piekliśmy kiełbaski na ognisku. To był udany i wspaniały dzień. Dziękujemy
Na zajęciach koła sadziliśmy byliny: funkie i czyściec wełniasty. Podlaliśmy sadzonki. Pozbieraliśmy narzędzia i odstawiliśmy je do schowka.

W naszym ogrodzie: zgrabiliśmy liście, przesadzaliśmy kwiaty, przycinaliśmy suche łodygi bylin, pozamiataliśmy wokół skrzyń.
Pozdrawiamy wiosennie

Back
Next
WYDARZENIA