W tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji, wywołanej przedłużającą się pandemię korona wirusa (COVID-19),
chcemy przypomnieć, że terapeuci Niepublicznego Rehabilitacyjnego Zakładu Opieki Zdrowotnej, są do Waszej dyspozycji i czekają na kontakt.

Jeśli macie pytania, np..: co do kontynuacji terapii, piszcie na maile, do terapeuty bądź dzwońcie.

ADRESY E-MAIL TERAPEUTÓW:

Marcin Trela mrtrela@wp.pl

Marta Basak m.basak@wp.pl 

Danuta Wardawa dwardawa@wp.pl 

Marta Murawska martamurawska@onet.pl 

Magda Szczęsna m.szczesna@helenow.pl

Marta Jarzębowska marta.j.hipoterapia@gmail.com

Patrycja Fedorow patifed@gmail.com 

Barbara Domagalska bardoma@wp.pl 

Ada Rozbicka rozbicka.adrianna@gmail.com

Dorota Tarchalska  dorota@pracowniaasan.pl

Paweł Wartecki warteckipawel@gmail.com

Agata Nowakowska hipoterapia.helenow@gmail.com

Ewa Kucińska ewakuc1@wp.pl

Małgorzta Kuć m.kuc@helenow.pl

Krzysztof Opłocki  krzysiekoplocki@wp.pl

Konrad Drzewiecki drzewieckikonrad@wp.pl

Martyna Jarosiewicz martyna.jarosiewicz@gmail.com
Pracujemy nad procedurami by zapewnić Wam jak najwyższe standardy bezpieczeństwa.
Dokładniejsze informacje w godzinach 10:00 -14:00
tel.: 22 812-49-55 wewn.:

101 - SEKRETARIAT 1
102 - SEKRETARIAT 2
103 - GABINET LEKARSKI
104 - DYREKTOR

W Helenowie w dniach 19 - 20 maja 2021 roku odbył się Dzień Sportu i Hipoterapii.
W tym roku został wyjątkowo połączony z obchodami Dnia Dziecka. Organizatorami części sportowej oraz konkurencji jeździeckich byli terapeuci NRZOZ. Impreza została zorganizowana dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Wawer miasta stołecznego Warszawy  w ramach realizacji projektu "Dzień Sportu i Hipoterapii".

Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem uczestników na nowo powstałym stadionie, po którym nastąpił towarzyski mecz siatkówki, rozegrany pomiędzy kadrą NRZOZ-u a pracownikami Centrum Edukacji i Opieki. Dużą atrakcję dla naszych podopiecznych stanowił bieg po bieżni, pokrytej profesjonalną nawierzchnią.

Wśród konkurencji sportowych znalazły się: rzut piłką lekarską, skok z miejsca, czołganie, tor przeszkód, slalom, ćwiczenie równowagi, przysiady, boks, skoki przez przeszkody, bieg w workach, strzelanie z łuku. Dla naszych wychowanków został też zorganizowany konkurs plastyczny o tematyce sportowej i konnej. Podczas imprezy można było obejrzeć wystawę ich prac.
Konkurencje jeździeckie odbyły się na niedawno wybudowanej krytej ujeżdżalni. W tej części imprezy młodzi zawodnicy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności nabytych podczas zajęć z hipoterapii.
Zarówno dzieci jak i dorośli mogli skosztować potraw z grilla, przepysznego swojskiego smalczyku i ogórków kiszonych. Oczywiście nie zabrakło też waty cukrowej oraz popcornu.

Nasi wychowankowie już od dłuższego czasu byli podekscytowani wizją zbliżającego się Dnia Sportu i Hipoterapii oraz wiążącej się z tym rywalizacji a przede wszystkim zabawy. Dodatkowo dużo radości sprawiły dzieciom otrzymane medale, dyplomy oraz nagrody, za które bardzo serdecznie dziękujemy.
Data publikacji 30.05.2022


Na terenie rekreacyjnym również można było aktywnie spędzić czas biorąc udział w różnorodnych grach  i zabawach sportowych takich jak: tor przeszkód, slalom hulajnóg, strzelanie z łuku, rzuty do kosza, rzuty do celu (woreczkiem, ringiem), przeciąganie liny, przysiady, ćwiczenie równowagi, dmuchanie piłeczek umieszczonych w rynnach, skoki w workach.

W czasie przeprowadzania konkurencji zespół studentów Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie wspierał terapuetów NRZOZ za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni! Studenci przejawiali wysoki poziom profesjonalizmu podczas wykonywania powierzonych im obowiązków, byli bardzo dobrze zorganizowani. Dziękujemy im  ogromnie zwłaszcza za cierpliwość, życzliwość i uśmiechy skierowane dla naszych podopiecznych!
Z satysfakcją obserwujemy, że nasza impreza sportowa cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Nasi podoopieczni już od kilku tygodni przed tym dniem, opowiadają terapeutom o swoich przygotowaniach do zawodów, treningach i ogromnej woli walki. Tradycją stał się fakt, że przez kolejne dni po tym wydarzeniu, dzieci i młodzież podczas zwykłych już zajęć w CREiO TPD "Helenów" pojawiają się z  zawieszonymi na szyi medalami, z dumą prezentując efekt swojego zaangażowania.

Tym razem była to bardzo wyjątkowa impreza sportowa ponieważ po raz pierwszy zorganizowano Spartakiadę Osób z Niepełnosprawnością.
Zawody zostały przeprowadzone na obiekctach sportowych oraz rekreacyjnych CREiO TPD "Helenów". Uczestniczyli w nich wychowankowie Helenowa oraz reprezentacje z zaprzyjaźnionych szkół i ośrodków: Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Warszawie,  Zespół Szkół Specjalnych nr 89 w Warszawie, Kujawsko - Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 im. L. Braille'a w Bydgoszczy, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Młodzi zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności w indywidualnych i drużynowych konkurencjach sportowych, które odbywały się z podziałem na grupy wiekowe oraz pod kątem możliwości funkcjonalnych: bieg (osoby chodzące oraz poruszające się na wózkach), sztafeta, trójbój rzutny (rzut piłeczką palantową, rzut piłką lekarską oburącz w tył nad głową, rzut piłką lekarską w przód sprzed klatki piersiowej), zawody w ergometrach, mecz bocci, zawody pływackie (z przyborem i stylem dowolnym). Każdy z uczestników w punkcie rejestracji otrzymywał pakiet startowy.
18 maja 2022 roku - ten dzień zapisze się szczególnie na kartach helenowskiej historii!
Dzień Sportu to wydarzenie organizowane od kilku już lat przez terapeutów Niepublicznego Rehabilitacyjnego Zakładu Opieki Zdrowotnej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci  "Helenów" dla podopiecznych Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów", dla dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami.
Na zakończenie zawodów odbyło się spotkanie z Pierwszą Damą RP Panią Agatą Kornhauser-Duda, która udekorowała zwycięzców konkurencji sportowych medalami i wręczyła im dyplomy. Zawodnicy mieli niepowtarzalną okazję na zrobienie pamiątkowych zdjęć z Panią Prezydentową, czym sprawiła wszystkim ogromną radość.

A co o Spartakiadzie mówią nasi podopieczni?
Michał: Bardzo mi się podobała Spartakiada I trochę się przygotowywałem do swoich dwóch dyscyplin: do biegu i sztafety.
Filip: Było fajnie. Pierwszy raz byłem na takiej imprezie. Fajnie wziąć udział w czymś takim jak Spartakiada. Przygotowywałem się ale nie do tej dyscypliny ale i tak było dobrze. Zająłem pierwsze miejsce w Trójboju, dostałem medal i uścisk Pani Prezydentowej.
Hubert: Na Dniu Sportu podobało mi się, było dużo konkurencji. Fajnie było zdobyć medal i autograf od  Pani Prezydent i nic się nie przygotowywałem bo mam dobrą formę.

Cieszymy się, że na nasze zaproszenie odpowiedziała kadra pedagogiczna Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Wśród zgromadzonych gości znalazła się m. in. Pani Natalia Morgulec - Adamowicz, dziekan Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Ponadto, wśród gości była także Pani Paulina Malinowska Kowalczyk - sekretarz generalna Polskiego Komitetu Paraolipijskiego.

Tego dnia miała również podniosła uroczystość nadania sztandaru Centrum Rehabilitacji i Opieki TPD "Helenów". Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Pan Wiesław Kołak przekazał sztandar na ręce Pana Dyrektora Centrum, Zbigniewa Drzewieckiego. Sztandar został poświęcony  przez księdza proboszcza Grzegorza Sławińskiego.
Było to ważne wydarzenie w tegorocznych obchodach 100 lecia Helenowa.
Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji pod batutą Komisarza Andrzeja Madeja.
Cieszymy się ogromnie, że duch sportowej rywalizacji rozlał się tak mocno w sercach młodych zawodników. Do zobaczenia za rok! Już teraz, nasi drodzy Zawodnicy, możecie zacząć przygotowania i trenigi do kolejnej edycji Helenowskiej Spartakiady!
TERAPIA ZAJĘCIOWA
FIZYKOTERAPIA
INTERAKTYWNA TERAPIA KOŃCZYN GÓRNYCH
URZĄDZENIE PABLO
NOWOCZESNY SPRZĘT REHABILITACYJNY
PLATFORMA WIBRACYJNA GALILEO
FIZJOTERAPIA TERAPIA PSYCHOLOGICZNA EEG BIOFEEDBACK LOGOPEDIA
INTEGRACJA SENSORYCZNA TERAPIA PEDAGOGICZNA MUZYKOTERAPIA ARTETERAPIA
SIŁOWNIA HYDROTERAPIA