06.09.13 - PIKNIK INTEGRACYJNY   
To już drugi piknik integracyjny w naszym przedszkolu. Było mnóstwo wyśmienitej zabawy. Wcieliliśmy się w poszukiwaczy skarbów, wykonywaliśmy magiczne podkładki, bawiliśmy się chustą animacyjną a na koniec spragnieni mogli wypić własnoręcznie wyciśnięty sok z owoców i zjeść pieczoną kiełbaskę.
KALENDARIUM ROK 2013/2014
27.12.13 - DZIEŃ PIERNIKA
Tuż po świętach postanowiliśmy nie opuszczać tempa. Ciocia Ania, nasz przedszkolny Makłowicz po raz kolejny chwyciła za kuchenne rękawice. Tym razem uczyła nas piec pierniki. Przepis mamy, doświadczenie też więc na następne święta pierniki pieczemy my.
19.12.13 - WIGILIA
Jak co roku spotkaliśmy się wszyscy przy wigilijnym stole. W świąteczny nastrój wprowadziły nas jasełka, które wystawiliśmy razem z naszymi ciociami. Nawet Wujek Arek, nasz dyrektor był razem z nami na scenie. Po występie rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Kiedy muzyka ucichła, zasiedliśmy przy suto zastawionym wigilijnym stole. Nastrój zrobił się bardzo ciepły i rodzinny. Podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia i rozpoczęliśmy kolacje. Dzięki naszym przedszkolnym panią kucharką pierożki, ryba po grecku czy sławne helenowskie drożdżowe będą śniły nam się po nocach. To był dzień pełen wzruszeń i emocji, który z pewnością na długo zapamiętamy.
29.11.13 - ANDRZEJKI
„Andrzeju, Andrzeju prosimy dziś ciebie, pozwól nam zobaczyć co pisane nam na świecie.” Tak wołaliśmy w Andrzejki. Przebrani tak, że ledwo ciocie nas rozpoznały łowiliśmy wróżby, przelewaliśmy wosk, czarowaliśmy tęczową wodę no i oczywiście śpiewaliśmy i tańczyliśmy.
Z wróżb wynikło, że nadal będziemy wesoło brykać po naszym przedszkolu a Wy ?
22.11.13 - DZIEŃ KREDKI
Choć nie mamy ich jeszcze w piórniku to dzięki ciociom zamieniły tego dnia nasze twarze w lwy, koty i inne stworzenia. Nasze ręce stały się ptakami i motylami. Szkoda tylko, że nie mogliśmy dzięki nim choć trochę pofruwać.
21.11.13 - WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK
Jak wygląda świat oczami węża? Co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu? Jak pachnie lis? Czy można zrobić radio z drutu ? Mogliśmy dotykać, wąchać, sprawdzać, burzyć i układać. Tego wszystkiego doświadczyliśmy podczas wycieczki do Centrum Nauki Kopernik. To była wyśmienita zabawa.
14.11.13 - WYCIECZKA NA PĘTLE AUTOBUSOWĄ
„..Autobus czerwony, przez ulice mego miasta mknie..” I takim właśnie autobusem, 14 listopada, udały się w podróż nasze starszaki. Największym zainteresowaniem cieszyło się oczywiście kasowanie biletów.
12.11.13 - SPOTKANIE Z KOTEM
12 listopada nasze przedszkole odwiedził nietypowe gość. Oj nie był to zwykły Filemon siedzący za kaflowym piecem. I tym lepiej bo dzięki temu wzbudził nie małe zainteresowanie wśród naszych urwisów. Każdy ze starszaków z wielkim zaciekawieniem przyglądał się i głaskał kota cioci Ani. Ta to wie jak wprawić w zaciekawienie swoich uczniów.
16.10.13 - WYCIECZKA DO CELESTYNOWA
„Dzik jest dziki. Dzik jest zły. Dzik ma bardzo ostre kły...”. I te właśnie kły, ale i nie tylko, zobaczyliśmy w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie, które odwiedziliśmy 16 października.
Stanęliśmy prawie oko w oko z łosiem, sarną i wspomnianym już dzikiem. Zgłębiliśmy tajniki lasu a na koniec, podczas spaceru nad bagnami, z bliska przyjrzeliśmy się jego urokom.
25.09.13 - SPOTKANIE ZE ŚWINKĄ MORSKĄ
25 września nasze starszaki miały okazję pobawić się ze sławną panną Pigi. Choć nie przyprowadziła ze sobą Kermita i nie zaśpiewała dla niego romantycznej piosenki to i tak zrobiła w grupie pomarańczowej wielkie show. Dziękujemy cioci Ani, która jako agentka panny Pigi namówiła ją na to spotkanie.
24.05.14 - PIKNIK RODZINNY
Po raz kolejny spotkaliśmy się wszyscy na pikniku rodzinnym „Mama tata i ja”. Tym razem całe nasze przedszkole zamieniło się w wioskę smerfów. Na początku małe smerfiki odśpiewały mamom piosenkę z okazji ich święta a potem zaciągnęły rodziców na plac zabaw gdzie zaczęła się prawdziwa zabawa. U śpiocha (cioci Izy) robiliśmy poduszki, smerfetka (ciocia Agatka) zagwarantowała nam kurs jubilerski, siłacz (ciocia Ania) zadbała o naszą tężyznę fizyczną i skonstruowała tor przeszkód, pracuś (ciocia Karolina) robiła z nami ogromne babki z piasku, Papa Smerf (ciocia Helena) zagoniła nas do poszukiwań małych pluszowych smerfów a cała imprezę poprowadził smerf ważniak czyli nasz wujek Arek.
23.05.2014 - „ZIELONA ESTRADA”
Już po raz drugi mieliśmy okazję zaprezentować swoje talenty, na organizowanym przez PPS, konkursie piosenki „Zielona Estrada” W tym roku zaśpiewaliśmy piosenkę „Mrówki”. Tak bardzo spodobał się nas występ, że jury przyznało nam pierwsze miejsce w kategorii grupy. Dziękujemy cioci Kasi, która cały czas, dzielnie pomagała nam przygotować się do występu.

14.05.14  - DZIEŃ SPORTU I REKREACJI
Nasza rehabilitantka ciocia Magda pokazała rodzicom jak nas właściwie podnosić i jakie ćwiczenia wykonywać aby plecy mogły odpocząć.
17.04.14  - SZKOLENIE - ZDROWE PLECY MOICH RODZICÓW
Nasza rehabilitantka ciocia Magda pokazała rodzicom jak nas właściwie podnosić i jakie ćwiczenia wykonywać aby plecy mogły odpocząć.
12.04.14 - DZIEŃ CZEKOLADY
Czarna, biała, z orzechami, z rodzynkami albo nadzieniem. Któż z nas jej nie lubi. Podczas dnia smakowaliśmy różne jej rodzaje. Nawet udało nam się zrobić czekoladowe ciasteczka. Było przepysznie !
11.04.14 - SPOTKANIE Z PSAMI
Dzięki mamie naszego Franka odwiedziły nas tego dnia rozbrykane psy rasy Welsh Corgi Pembroke
Przytulaliśmy, głaskaliśmy, karmiliśmy a nawet prowadzaliśmy na smyczy naszych małych gości. To chyba byli najbardziej uroczy goście jacy nas dotąd odwiedzili.
02.04.14 - DZIEŃ KSIĄŻKI
Któż z nas nie lubi opowieści o groźnych smokach, księżniczkach uwięzionych w wieży czy psocących krasnoludkach ? Te i inne historie czytały nam ciocie podczas dnia książki.
31.03.14 - WYCIECZKA DO WIEJSKIEJ ZAGRODY
Tego dnia udaliśmy się do gospodarstwa wiejskiego w Aleksandrowie aby z bliska przyjrzeć się wsi i jego mieszkańcom. Odwiedziliśmy oborę, widzieliśmy prawdziwy traktor, czesaliśmy i karmiliśmy konia a na koniec jeździliśmy bryczką. Było pełno śmiechu i zabawy. Na pewno będziemy chcieli to powtórzyć.
26.03.14 - WIOSENNE GOTOWANIE
Znów zakasaliśmy rękawy, chwyciliśmy za łyżki, noże i miseczki. Maluchy ulepiły z ciasta kolorowe węże i ślimaki a starszaki przygotowały kanapki z własnoręcznie wykonanym twarożkiem z warzywami.
21.03.14 -  PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Wiosna, wiosna, wiosna ach to TY ! Na początku wszystkie przedszkolaki posadziły i wsiały kwiaty. Starszaki urządziły sobie wagary i resztę dnia spędziły w Sali zabaw Kubuś. To są spryciarze. Reszta przedszkolaków zgodnie z tradycją wykonała marzannę i utopiła ją w pobliskim stawie. Mamy nadzieje, że wiosna szybko zawita do naszego przedszkola.
12.03.14 - SZKOLENIE - CZY JAŚ JEST JUŻ GOTOWY DO SZKOŁY?
12 marca zaprosiliśmy rodziców na kolejne szkolenie. Tym razem dotyczyło ono kontynuacji ścieżki edukacyjnej po przedszkolu.
24.02.14 - SZKOLENIE DLA RODZICÓW DOT. TERAPII BEHAWIORALNEJ
24 lutego odbyło się w naszym przedszkolu szkolenie dla rodziców dotyczące terapii behawioralnej. Nasza superwizorka dr. Nela Grzegorczyk-Dłuciak, która wspomaga nasze ciocie w pracy terapeutycznej objaśniła rodzicom czym jest terapia behawioralna i dlaczego warto w jej oparciu z nami pracować.
14.02.14 - BAL KARNAWAŁOWY
Znów nałożyliśmy na siebie stroje i zgodnie z tradycją świętowaliśmy początek nowego roku. Na naszym karnawałowym balu pojawiły się księżniczki, duchy a nawet tygrysy. Tańców, pląsów i śpiewów nie było końca.
23.01.14 - DZIEŃ BABCI I DZIADKA
„Nie pytajcie kogo wolę. Bo to sprawa całkiem jasna. Lepsza babcia i dziadek niż przedszkole” Tak śpiewaliśmy Im podczas Ich święta. Bo kto by tak nas rozpieszczał i o nas dbał jak nie Oni ? Właśnie w podzięce za to wszystko przygotowaliśmy dla nich akademię oraz słodki poczęstunek z pysznym helenowskim drożdżowym.
27.05.14 - WIZYTA W BIBLIOTECE
Tego dnia ciocie Ania, Agata i Malwina zabrały naszych małych czytelników do pobliskiej biblioteki.