KALENDARIUM ROK 2016/2017
Jesienny piknik 09.2016
Na cmentarzu 10.2016
Wycieczka na lotnisko 10.2016
Mikołajki 12.2016
6 grudnia do Przedszkola przybył długo oczekiwany Mikołaj. Przyniósł wiele radości i wymarzone prezenty."
24.09.2016r. odbył się Piknik Jesienny. Jest to cykliczna impreza organizowana na początku roku szkolnego, mająca na celu integrację zarówno przedszkolaków jak i ich rodzin. Motywem przewodnim tegorocznego pikniku był Dzień Pieczonego Ziemniaka a jego uczestnicy brali udział w takich zabawach jak "wykopki", "ziemniaczane kręgle", "karmienie świnki-rzut ziemniakiem do celu", "stonka twój wróg", "stemple z ziemniaków", "ziemniaczana karykatura" oraz pozowali do pamiątkowych zdjęć z makietą ziemniaka. Energię zużytą podczas licznych konkursów i zabaw można było uzupełnić w piknikowym bufecie, który oferował ziemniaczane rarytasy - babkę i placki
Mucha latała w mucholocie, jak w prawdziwym samolocie a przedszkolaki pojechały oglądać prawdziwe samoloty na lotnisko Chopina. 6.10.2016r. odbyła się wycieczka, podczas której dzieci z tarasu widokowego mogły zobaczyć startujące i lądujące, różnej wielkości samoloty.
W związku ze Świętem Zmarłych dzieci z naszego Przedszkola odwiedziły cmentarz i zapaliły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Urodziny Martynki 12.2016
30.12.2016r. swoje czwarte urodziny świętowała w Przedszkolu Martynka. Na przedszkolną uroczystość przebrała się za ulubioną postać - Elzę z Krainy Lodu.  Tort też był z Elzą i świetnie smakował.
Myszka Norka
Przygotowała dla dzieci wiele zabaw i niespodzianek. Dzieci dobrze się bawiły i było bardzo wesoło.
Jasełka
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy przedstawienie - Jasełka. Starannie przygotowywaliśmy się do występu uczestnicząc w próbach z Ciociami aby dobrze wypaść przed naszymi najbliższymi.
Dzień Babci i Dziadka
Wszyscy bardzo kochamy nasze Babcie i Dziadków. Z okazji ich święta przygotowaliśmy dla naszych miłych gości przedstawienie, prezentację ze zdjęciami i słodki poczęstunek.
Bal karnawałowy
28.02.2017r. odbył się w Przedszkolu Bal Karnawałowy - spójrzcie jak się bawiliśmy.
Czerwony Kapturek
Z okazji Dnia Teatru w naszym Przedszkolu zostało wystawione przez nasze Ciocie przedstawienie teatralne "Czerwony Kapturek". Sztuka została zrealizowana na podstawie bajki o Czerwonym Kapturku i bardzo nam się podobała. Wszyscy oglądaliśmy z wielkim zainteresowaniem
Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca powitaliśmy wiosnę:
"Marzanno, Marzanno
ty zimowa panno,
w ogień cię wrzucamy ,
bo wiosnę witamy!".

Najpierw wspólnie zrobiliśmy Marzannę a potem poszliśmy ją spalić. Witając wiosnę upiekliśmy też w ognisku kiełbaski, które na świeżym powietrzu wyjątkowo smakowały. Było bardzo wesoło..
Dzień Palmy
5.04.2017r. odbył się w Przedszkolu Dzień Palmy. Robiliśmy wtedy wspólnie Palmy z gałązek suchych traw i ziół, bukszpanu i kwiatków z kolorowej bibuły. Palmy zabraliśmy do domów aby mieć na Palmową Niedzielę.
Spotkanie Wielkanocne
Przed Świętami Wielkanocnymi spotkaliśmy się wszyscy na wspólnym "jajeczku", podzieliliśmy się święconym jajkiem, życząc sobie wszystkiego najlepszego. Próbowaliśmy różnych świątecznych smakołyków a jedna z firm obdarowała nas na święta fajnymi zabawkami.
Urodziny Bartka
W kwietniu mieliśmy kilka przedszkolnych uroczystości. Jedną z nich były urodziny Bartka. Wspólnie świętowaliśmy i bawiliśmy się wesoło.
Piknik rodzinny
20.05.2017r. w Przedszkolu miał miejsce wiosenny piknik rodzinny. Tym razem był to Piknik Polsko-Ukraiński z uwagi na naszych uczniów pochodzących z Ukrainy. Ich Mamy przygotowały dla nas tradycyjne potrawy ukraińskie: barszcz, pampuszki, kruczenyky, pierogi, świąteczne ciasto drożdżowe, buchty. Panie pokazały nam swoje wyszywane ślubne ręczniki, przykłady ludowego rękodzieła artystycznego i opowiedziały o miejscach swojego pochodzenia. Mogliśmy posłuchać na żywo pięknych pieśni ukraińskich i wiersza w tym języku.
Punktem specjalnym imprezy był występ Teatru NajNaj. Przedstawienie sensoryczne "Świat", operujące dźwiękiem, kolorem, zapachem i dotykiem bardzo zainteresowało nasze dzieci. Świetnie się bawiły zarówno podczas oglądania widowiska jak i w przedszkolnym ogródku. Piękna pogoda sprzyjała wesołym zabawom a nie zabrakło nawet cukrowej waty i popcornu.
Dzień Dziecka
w CREiO TPD Helenów co roku jest wielkim świętem. Na festynie bawią się nie tylko dzieci naszego ośrodka i ich rodziny ale też podopieczni innych placówek TPD i Fundacji wspierających dzieci niepełnosprawne. Przez cały dzień na terenach zielonych Helenowa można było korzystać z licznych atrakcji. Przedszkolakom szczególnie podobały się zabawy na Placu zabaw "Cyrk", zjeżdżalni dmuchanej DORI i dmuchanym zamku. Wielką frajdą była też dla dzieci jazda terenowymi Jeepami. Bardzo podobało się również widowisko teatralne z Domisiami, pokaz akrobacji rowerowych Piotra Bielaka i pokaz tańca na wózkach "Swing Duetu". Pośród tylu przeżyć i emocji dzieci chętnie korzystały z serwowanych poczęstunków a na koniec zaproszono je już na Dzień Dziecka za rok.
Dzień Strażaka
30.05.2017r. w Przedszkolu był "Dniem Służb Publicznych". Przyjechały do nas zaproszone jednostki Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej. Zaprezentowano specjalistyczne wozy i narzędzia pracy funkcjonariuszy oraz umożliwiono dzieciom zbliżenie się do tego sprzętu. Mogły wsiadać do wozów, dotykać, włączać sygnały dźwiękowe i świetlne, pozować do zdjęć. Strażacy pozwolili dzieciom wchodzić na podnośnik, przymierzyć hełm strażacki i lać wodę z węża do celu. Pokazy miały charakter edukacyjny ale przyniosły też dzieciom wielką frajdę. Przy tej okazji służby czuwające na co dzień nad bezpieczeństwem publicznym obdarowały nasze dzieci kamizelkami odblaskowymi.
Dzień Sportu
17.05.2017r. odbył się w CREiO TPD Helenów Dzień Sportu. Uczestniczyły w nim również dzieci z Przedszkola startując w różnych konkurencjach. Była to okazja nie tylko do zaprezentowania swoich możliwości ale także do świetnej zabawy. Obchody tego dnia uświetniło przedstawienie przygotowane przez zespół hipoterapii pt. "Kopciuszek", w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły. Występ zachwycił też Przedszkolaków.
Urodziny Wojtusia
Znów impreza w Przedszkolu. Był tort i "100 lat", pałaszowanie smakołyków i prezent, śmiechy i wesoły gwar. Świętowaliśmy urodziny Wojtusia.
Zielona Estrada
14.06.2017r. Zielona Estarada Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD Helenów przez cały dzień rozbrzmiewała utworami kolejnych uczestników konkursu. Występ Przedszkola rozbawił publiczność piosenką Agi Bagi "Co śpiewają kwiatki (zebromarchewka)". W tańcu pięknie wirowały kolorowe frędzle naszych strojów, było bardzo kolorowo i wesoło.